Informacje branży IT (8.10)

opublikowano: 08-10-2014, 00:00

WHEEL SYSTEMS

Na celowniku Niemcy, Katar i USA

Polska firma Wheel Systems, oferująca rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa IT, chwali się tym, że pozyskała za granicą renomowanych dystrybutorów. Pierwszym jest działający na rynku niemieckim, austriackim i szwajcarskim Ectacom, drugim — spółka iDimensions obejmująca sprzedażą region GCC: Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabię Saudyjską, Oman, Bahrajn i Kuwejt. Natomiast partnerstwo z ukraińskim Bakotechem otwiera producentowi m.in. rynki bułgarski, węgierski, rumuński, chorwacki, macedoński i słoweński. Teraz spółka wzięła na cel Amerykę.

7MILOWY

SAP usprawnia sprzedaż e-papierosów

Grupa CHIC, europejski dostawca e-papierosów i właściciel sieci eSmoking World, zakończyła informatyzację systemu finansów, zakupów, sprzedaży i dystrybucji, obsługi klienta wraz z CRM, a także produkcji i zarządzania magazynem. W sieci detalicznych punktów handlowych wprowadziła system SAP Business One zintegrowany z narzędziami POS. Wsparcie wdrożeniowe zapewniła firma 7milowy z Grupy BCC.

SPUTNIK SOFTWARE

Samorządowy budżet z komputera

Sputnik Software, spółka z grupy Atende, podpisał czteroletnią umowę z Ministerstwem Finansów na utrzymanie systemów do obsługi budżetu jednostek samorządu terytorialnego (JST). Z systemu BeSTi@ korzysta ponad 3 tys. JST i związków międzygminnych, 16 regionalnych izb obrachunkowych i resort finansów. Wartość kontraktu to prawie 9,5 mln zł brutto.

ORANGE

400 tys. punktów Wi-Fi dla klientów

Klienci usług mobilnych sieci Orange mogą korzystać bezpłatnie z ponad 400 tys. punktów Wi-Fi rozrzuconych po Polsce. Wystarczy ściągnąć na smartfon darmową aplikację. Program na Androida można pobrać ze sklepu Google Play. Produkty na pozostałe systemy operacyjne mają być dostępne wkrótce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Informacje branży IT (8.10)