Informacje z branży nieruchomości (30.06)

opublikowano: 30-06-2015, 00:00

Biura, mieszkania, magazyny

BIURA

Gothaer zostanie w Mokotów Nova

Towarzystwo Ubezpieczeń Gothaer przedłużyło umowę najmu 4,55 tys. mkw. biur w budynku Mokotów Nova w Warszawie. Firma zostanie tam co najmniej do 2022 r. Mokotów Nova mieści się przy ulicy Wołoskiej 22. Znajduje się w nim 43 tys. mkw. biur klasy A i parking na tysiąc samochodów. Wśród najemców są m.in. Bacardi, Grupa BMW, Hyundai, LG i Guess.

MIESZKANIA

Robyg buduje na Bemowie

Grupa Robyg podpisała przedwstępną umowę kupna 3,5 ha działki na warszawskim Bemowie. Ziemia jest warta 27 mln zł netto. Kilka tygodni temu firma kupiła tam jeszcze 2 ha ziemi za 20 mln zł. Na obydwu terenach powstanie 1,2 tys. mieszkań.

BIURA

Atrium 2 na półmetku

Biurowiec Atrium 2, budowany przez Skanska Property Poland w Warszawie, jest już w połowie gotowy. Powstało osiem z piętnastu kondygnacji naziemnych. Atrium 2 zaoferuje najemcom ponad 20 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni najmu. Będzie się składał z 15 nadziemnych i 4 podziemnych kondygnacji oraz 125 miejsc parkingowych.

MIESZKANIA

Powstaje nowe osiedle w Mistrzejowicach

W krakowskiej dzielnicy Mistrzejowice powstaje osiedle Piasta Park, inwestycja Wawel Service. W kompleksie będą 224 mieszkania od 28 do 65 mkw. z tarasami, loggiami lub ogródkami. Pod budynkiem znajdzie się wielostanowiskowy garaż podziemny. Ceny mieszkań zaczynają się od 4 tys. zł za 1 mkw., a wybrane lokale dostępne są w programie Mieszkanie dla młodych. Prace budowlane rozpoczną się po wakacjach, a ich ukończenie zaplanowano na III kwartał 2017 r.

MAGAZYNY

Stokrotka w MLP Lublin

Sieć sklepów Stokrotka otworzy w parku logistycznym MLP Lublin nowe centrum dystrybucyjne obsługujące sklepy na wschodzie kraju. Spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Emperia wynajęła w kompleksie 6 tys. mkw., z czego 5,7 tys. mkw. przeznaczono na magazyn, w tym 4 tys. mkw. zajmą chłodnie. Pozostałe 0,3 tys. mkw. posłuży na biuro i zaplecze socjalne. Najemca wprowadzi się do centrum pod koniec tego roku. Umowa obejmuje opcję powiększenia powierzchni o kolejne 6 tys. mkw. W transakcji doradzała firma CBRE. MLP Lublin znajduje się w Podstrefie Lublin należącej do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, przy obwodnicy Lublina. Docelowo powstanie tam 55 tys. mkw. powierzchni najmu. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu