Informacje z rynku

opublikowano: 23-04-2015, 00:00

NEWCONNECT

Obligacji nie będzie, będą akcje

Boruta-Zachem wyemituje do 46,5 mln akcji serii B z prawem poboru w ramach kapitału docelowego i chce pozyskać 9,3 mln zł, podała spółka w memorandum. Cena emisyjna wynosi 0,2 zł na akcję. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wydatki związane z uruchomieniem produkcji ekologicznych środków chemii gospodarczej i produktów kosmetycznych na bazie biosurfaktantów. Dzień prawa poboru przypadał wczoraj. Za każde trzy akcje dotychczasowe przysługuje jedna akcja serii B. 23 kwietnia rozpocznie się przyjmowanie zapisów w ramach wykonania prawa poboru, które potrwają do 30 kwietnia. Dwa tygodnie temu firma zrezygnowała z emisji obligacji, co tłumaczyła zdobyciem tańszej pożyczki.

DM PKO BP: akcje GPW z mniejszym potencjałem

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP zmienili rekomendację dla akcji GPW z „kupuj” na „trzymaj”. Cena docelowa to 51,60 zł. „Po bardzo dobrym zachowaniu kursu (stopa zwrotu 31 proc. w okresie ostatnich 12 miesięcy), obniżamy naszą rekomendację dla akcji GPW (…) W naszej ocenie rynek dobrze wycenił zmiany zachodzące w spółce na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, tj. nową politykę dywidendową i aktualizację strategii), oraz perspektywy rynku towarowego. Biorąc jednak pod uwagę obecną wycenę (wskaźnik C/Z dla prognoz na 2015 r. to 16,6, a EV/EBITDA 9,6), przed większym optymizmem powstrzymują nas wciąż niskie obroty na rynku akcji” — napisano w uzasadnieniu. Eksperci nie spodziewają się, by wielkość obrotów w tym roku istotnie różniła się od zanotowanych w 2014 r. Analitycy szacują, że GPW wypracuje 328 mln zł przychodów, 181 mln zł EBITDA i 125 mln zł zysku netto w 2015 r.

W 2014 r. przychody wyniosły 316 mln zł, EBITDA 164 mln zł, a zysk netto 112 mln zł. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, ISBNEWS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Informacje z rynku