Informacje z rynku IT (Biznes i technologie - 8.07.2015)

SARE

Ekspansja na rynku niemieckim

Polska grupa spółek technologicznych Sare z siedzibą w Rybniku rozpoczęła działalność w Niemczech za pośrednictwem zarejestrowanej tam spółki córki. Tomasz Pruszczyński, prezes Sare, podkreśla, że realizacja za Odrą przedsięwzięć marketingowych i komunikacyjnych wykorzystujących rozwiązania IT wymaga dobrego kontaktu z partnerami, co zadecydowało o budowie struktur na tamtejszym rynku. Dotychczas kontrakty zagraniczne dawały Grupie ponad 25 proc. przychodów.

3S

Fundusz przygarnął teleoperatora

Działający w południowej Polsce dostawca usług telekomunikacyjnych znalazł się oficjalnie w portfelu Enterprise Investors (EI). Fundusz private equity kupił za 86 mln zł 76 proc. akcji firmy 3S należącej do Grupy o takiej samej nazwie. EI zapewni także dodatkowy kapitał na rozwój spółki. Na transakcję zgodził się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

COMARCH

Berda usprawnia sprzedaż

Dystrybutor produktów motoryzacyjnych i przemysłowych Berda połączył dotychczas używany system ERP z aplikacją mobilną Comarch ERP Mobile Sprzedaż. Integracja rozwiązań pomoże przedstawicielom handlowym spółki w codziennej pracy. Podczas spotkania z klientami będą mogli zdalnie sprawdzić aktualną ofertę wraz z opisami, zdjęciami i cenami produktów, stan magazynowy i płatności kontrahenta, a także wystawić zamówienie.

SMT SOFTWARE SERVICES

Finanse dbają o bezpieczeństwo

W Katowicach zostanie otwarty FinTech Innovation Centre, ośrodek badawczo-rozwojowy zajmujący się systemami zabezpieczeń instytucji finansowo-bankowych. Ośrodek buduje spółka programistyczna SMT Software Services. Do końca 2019 r. zatrudnienie znajdzie tam co najmniej 70 specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa danych i programowania.

 COMPUTEX, PIDIKOM

2,5 tys. komputerów dla resortu pracy

Konsorcjum firm Computex i Pidikom pokonało 16 konkurentów i dostarczy 2479 komputerów oraz tyle samo urządzeń wielofunkcyjnych i zasilaczy awaryjnych UPS Ministerstwu Pracy i Polityki Społecznej. Wartość kontraktu to prawie 10,5 mln zł brutto. [MK] © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Informacje z rynku IT (Biznes i technologie - 8.07.2015)