Informatyczne serce w rękach ZUS

Zakład przejął od Asseco autorskie prawa do całości centralnego systemu IT. To ułatwi wybór firmy, która zajmie się jego utrzymaniem.

Cztery lata temu Asseco Poland przekazało ZUS prawa do oprogramowania użytkowego Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI). Wczoraj państwowa ubezpieczalnia przejęła prawa od oprogramowania narzędziowego, który wspiera utrzymanie informatycznego serca zakładu.

— To przełomowy moment. Nie ma już żadnych niedomówień i wątpliwości. Całość praw autorskich do wszystkichnarzędzi KSI należy już do ZUS — mówi prof. Gertruda Uścińska, szefowa ubezpieczalni. To oznacza, że ZUS może korzystać bez żadnych ograniczeń z kodów źródłowych. Asseco Poland potwierdziło rezygnację z jakichkolwiek roszczeń wobec ZUS, które mogłyby wynikać z wcześniejszych umów na utrzymanie KSI.

Porozumienie zapewnia ZUS pełną swobodę przy trwającym postępowaniu przetargowym na utrzymanie systemu, które zostało ogłoszone w ubiegłym roku. Wykonawca przejmie jego utrzymanie od października przyszłego roku. Wartość czteroletniego kontraktu na utrzymanie systemu KSI może sięgnąć nawet 600 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Informatyczne serce w rękach ZUS