InfoTrendy dla małych i dużych

[SACH]
opublikowano: 27-03-2012, 00:00

Konferencje, konkursy, warsztaty — to wszystko czeka przedsiębiorców podczas tegorocznych Szczecińskich Dni Informatyki.

To już piąta edycja święta branży IT, które odbywa się na Pomorzu. Szczecińskie Dni Informatyki InfoTrendy co roku przebiegają pod znakiem nowinek technologicznych oraz popularyzowania wiedzy o branży. Celem jest też pokazanie, jak wiele dzieje się na Pomorzu wokół tego sektora.

Tegoroczne InfoTrendy rozpoczną się 29 marca Świętem Informatyki w IV Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie. 17 kwietnia uczestniczący w InfoTrendach studenci zdobędą aktualną wiedzę dotyczącą programowania podczas konferencji IT Academic Day.

Bardziej doświadczeni użytkownicy IT zostaną zaproszeni na Webclusters — pierwszą w kraju konferencję na temat rozwiązań programistycznych dla dużych serwisów internetowych.

Odbędzie się ona w Szczecinie 17-18 maja. Ważnym punktem w kalendarzu imprez będzie także majowa ogólnopolska konferencja z cyklu Problemy Społeczeństwa Informacyjnego, tym razem traktująca o inteligentnym mieście, czyli tzw. smart city.

Podczas Szczecińskich Dni Informatyki będzie można wziąć udział także w mniej formalnych, ale równie inspirujących spotkaniach branży informatycznej — Netcamp.

Tam w luźnej atmosferze eksperci dzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami związanymi z biznesem w IT. Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 kwietnia, wstęp wolny. Lista wydarzeń Szczecińskich Dni Informatyki nie jest jeszcze zamknięta. Wciąż dołączają kolejne imprezy, a InfoTrendy zgodnie z planem mają trwać aż do jesieni. Ich głównym organizatorem jest Technopark Pomerania. Więcej na stronie www.infotrendy.eu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [SACH]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu