ING BSK najwyżej od 11 lat

Piotr Wiśniewski
07-03-2005, 00:00

Bank opublikował lepsze od oczekiwań wyniki za ub.r. i zadeklarował wypłatę wysokiej dywidendy. W reakcji na to kurs łatwo pokonał górne ograniczenie ponad rocznej konsolidacji na poziomie 410 zł i zdecydowanie ruszył w górę, osiągając pod koniec tygodnia 465 zł. To najwyższe poziomy od 11 lat. Wówczas był to jednak zupełnie inny bank i inne okoliczności wzrostu.

Sądząc po szerokości wcześniejszej, dwunastomiesięcznej konsolidacji, zasięg potencjalnych wzrostów jest duży. Na razie ograniczeniem wzrostów pozostaje poziom 468 zł, gdzie tydzień temu w trakcie sesji wyczerpał się popyt. Wydaje się, że inwestorów kusi nie tylko perspektywa wypłaty sowitej dywidendy (20,5 zł na akcję). Rynek pozytywnie odbiera także od dawna oczekiwaną sprzedaż 15-proc. pakietu akcji przez głównego właściciela banku, której rezultatem będzie poprawa płynności, a w konsekwencji prawdopodobnie wejście do indeksu WIG20.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ING BSK najwyżej od 11 lat