ING nie będzie przejmował spółek na polskim rynku

Przemek Barankiewicz
16-01-2003, 15:01

Holenderski właściciel chce, by ING Bank Śląski rozwijał się bez przejmowania innych podmiotów. Rozwój organiczny jest elementem światowej strategii grupy ING, o której mówił w Warszawie Ewald Kist, jej prezes.

Zadaniem ING Banku Śląskiego jest obrona zdobytych pozycji na rynku, a nie zewnętrzna ekspansja. Polska klientela grupy liczy 3,7 mln osób. Bank pozostanie na GPW, bo ING chce wspierać polską giełdę.

Prezes ING zadeklarował, że jego grupa zmniejszy zaangażowanie w polskim banku do poziomu na jaki pozwoliła Komisja Nadzoru Bankowego (czyli do 75 proc. z obecnych 88 proc.). Inwestora ma na to jednak o pół roku więcej czasu niż konkurencyjny Citibank, właściciel Banku Handlowego. Dlatego na razie nie chce deklarować, w jaki sposób dokona redukcji swego udziału.

Zdaniem Ewalda Kista, wejście Polski do UE oznaczać będzie dla nas korzyści z 40 mld EUR, jakie wspólnota wpompuje do krajów członkowskich.

Szef ING przyjechał do Polski na wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę kompleksu Złotych Tarasów, którą realizuje ING Real Estate.

MK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / ING nie będzie przejmował spółek na polskim rynku