ING TFI wzmacnia szeregi

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 23-06-2015, 00:00

Do zespołu zarządzających funduszami dłużnymi ING TFI dołączy Tomasz Rabęda, szef departamentu instrumentów dłużnych w banku Pekao.

Zespół inwestycji to silnik każdego TFI. Dlatego tak ważne jest jego rozwijanie i dbanie o to, aby posiadał on wiele kompetencji zarówno w częściakcyjnej, jak i bezpiecznej — tak w grudniu ubiegłego roku przedstawiciele ING TFI mówili, gdy do zespołu zarządzających aktywami towarzystwa dołączył Wojciech Górny, którego konikiem są obligacje korporacyjne. Teraz firma wzmacnia szeregi o kolejnego eksperta, który od 1 lipca będzie wspierał zespół w strategiach fixed income (instrumenty o stałym dochodzie). A to właśnie tym przez ostatnie siedem lat zajmował się Tomasz Rabęda jako szef zespołu instrumentów dłużnych w departamencie rynków finansowych banku Pekao. Na razie ING TFI nie ujawnia, jakimi portfelami pokieruje nowy zarządzający. Z naszych informacji wynika jednak, że firma ma w planach zmianę strategii dwóch funduszy mieszanych (stabilnego i zrównoważonego), którymi ma zaopiekować się m.in. właśnie Tomasz Rabęda. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu