Inkubatory zagrają do jednej bramki

opublikowano: 28-02-2013, 00:00

AIP i Łódzki inkubator Technologiczny łączą siły. Wspólnie chcą wykreować w regionie modę na przedsiębiorczość.

Łódzki Inkubator Technologiczny (ŁIT) działający przy Łódzkim Regionalnym Parku Naukowo-Technologicznym i Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) podpisały list intencyjny, w którym deklarują współpracę w zakresie promocji innowacyjnych firm z regionu. Razem — wykorzystując efekt synergii — będą organizować imprezy wspierająceprzedsiębiorczość, postawią też na stworzenie komplementarnej oferty dla młodych przedstawicieli biznesu.

— Nasze oferty tak naprawdę nie konkurują ze sobą, lecz się uzupełniają. W AIP stawiamy na preinkubację i dajemy młodym przedsiębiorcom czas na rozwinięcie własnych pomysłów na biznes, jeszcze zanim zdecydują się na założenie działalności gospodarczej — wyjaśnia Paweł Tomczyk, dyrektor łódzkich AIP. Ci, którzy zdecydują się na ten krok, będą mogli kontynuować przygodę z biznesem pod skrzydłami ŁIT, korzystając przy tym ze wsparcia doradczego i ulg finansowych, np. przy wynajmie powierzchni biurowej. Przejęcie z jednego inkubatora do drugiego ma stanowić kolejny etap w rozwoju firmy.

— Działając razem, zwiększamy przepływ informacji. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyłowić najlepsze pomysły i efektywniej wesprzeć najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców. Wspólnie możemy pomóc przedsiębiorcom na początku ich kariery — zapewnia Paweł Tomczyk, który korzystając z zaplecza AIP, sam założył spółkę Rearden Technology, a dziś rozwija ją w Łódzkim Inkubatorze Technologicznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu