Innomed sfinansuje medyczne nowości

opublikowano: 23-12-2015, 12:01

Lek przeciwnowotworowy i udoskonalenia w zakresie diagnostyki obrazowania dynamicznego to część projektów z Innomedu, które dofinansuje NCBR. Przekaże ponad 57 mln zł.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło wyniki drugiego konkursu realizowanego w ramach programu Innomed, skierowanego do firm z branży medycznej. Dofinansowaniem zostało objętych 10 projektów, otrzymają łączne wsparcie w wysokości 57,5 mln zł. 

Pieniądze będą przeznaczone m.in. na badania przedkliniczne i kliniczne substancji aktywnych o działaniu przeciwnowotworowym. Dofinansowny zostanie też projekt, którego celem jest zwiększenie skuteczności diagnostycznej obrazowania dynamicznego po wzmocnieniu kontrastowym w spersonalizowanej onkologii poprzez ekstrakcję nowych i ulepszonych biomarkerów. Na liście konkursowej znalazł się również koncept dotyczący rozwoju  innowacyjnego leku przeciwnowotworowego, wykorzystującego mechanizm reaktywacji białka p53. 

- Innomed to nasza odpowiedź na zapotrzebowanie przedsiębiorców z branży medycznej, którzy szukają rozwiązań pozwalających zwiększyć dostępność oraz jakość nowatorskich terapii i innowacyjnych lekarstw w Polsce. Dzieląc z nimi ryzyko związane z prowadzeniem prac B+R i przekazując pieniądze na realizację ich ambitnych projektów zwiększamy szansę na wprowadzenie nowych rozwiązań i produktów na rynek – mówi Leszek Grabarczyk, zastępca dyrektora NCBR.

Innomed jest prowadzony we współpracy z Polską Platformą Technologiczną Innowacyjnej Medycyny, w ramach działania "Sektorowe programy B+R" Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu