Innostal nie tylko dla gigantów

opublikowano: 16-05-2019, 22:00

Ruszył konkurs z dotacjami dla firm spoza Mazowsza, które prowadzą prace badawczo-rozwojowe w branży stalowej.

Wsparcie z programu Innostal (działanie 1.2 POIR) jest przeznaczone zarówno dla małych i średnich graczy, jak i gigantów. Budżet naboru to 190 mln zł.

— Zaplanowane prace B+R powinny zakończyć się opracowaniem innowacji produktowych lub procesowych, które charakteryzują się nowością na poziomie co najmniej krajowym — podkreśla Zuzanna Galińska, starszy konsultant w Crido.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), czyli organizator naboru, wesprze prace B+R realizowane samodzielnie przez przedsiębiorcę lub konsorcjum firm i jednostek naukowych. Maksymalna wartość kosztów kwalifikowanych jednego projektu w konkursie Innostal to 30 mln zł. Granty sfinansują wynagrodzenia pracowników, wartości niematerialne i prawne oraz koszty amortyzacji lub odpłatnego korzystania ze środków trwałych, w tym gruntów. Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć dotacje także na wydatki związane z zakupem surowców i materiałów, sprzętu laboratoryjnego i utrzymaniem linii badawczych. Innostal jest ciekawą alternatywą dla konkursu „szybka ścieżka” (poddziałanie 1.1.1 POIR) skierowanego do przedsiębiorców ze wszystkich branż.

WAŻNA DATA

18.08 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 1.2 POIR.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.poir.gov.pl/nabory/1-51/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy