Czytasz dzięki

Innowacje i kreatywność zapewniają przewagę

Materiał partnera: Alfa Wassermann
opublikowano: 21-03-2017, 22:00

Rozmowa z Katarzyną Sumińską-Jasińską, dyrektorem generalnym i członkiem zarządu Alfa Wassermann Polska

Marka Alfa Wassermann w Polsce kojarzy się głównie z realizacją innowacyjnej strategii rozwoju firmy poprzez dostarczanie nowych rozwiązań w branży farmaceutycznej.

Staramy się nieustannie rozwijać wraz z odbiorcami i lekarzami. W ostatnich latach wiele już w tym względzie zrobiliśmy. W 2012 r. po raz pierwszy uruchomiliśmy produkcję wyrobów marki Alfa Wassermann w Polsce. Teraz pracujemy nad możliwością ich eksportu do innych krajów i tym samym zwiększenia wielkości i różnorodności produkcji. Zyskaliśmy realną szansę na rozwój krajowego rynku farmaceutyków, dostarczając innowacyjne rozwiązania wielu pacjentom.

Co pomaga Państwu w drodze do kolejnych odkryć?

Zdecydowanie kreatywność, szerokie spojrzenie na rynek, dostrzeganie szans zarówno tu i teraz, jak i tych, które mogą pojawić się w przyszłości.

Niezwykle ważne są dla nas pomysły na kolejne produkty, które mogą być wytwarzane w Polsce. To wszystko kumuluje się, dając efekt w postaci przewagi w branży. Dzięki temu sukcesywnie budujemy swój wizerunek zarówno wśród innych firm, jak i specjalistów, lekarzy oraz pacjentów.

Na czym obecnie się Państwo skupiają?

Priorytetem jest dla nas badanie wpływu eubiozy, czyli prawidłowej mikroflory ludzkiego organizmu, na choroby przewodu pokarmowego. Eubioza to podstawowy warunek zachowania zdrowia organizmu. Zaburzenia równowagi mikroflory prowadzą do dysbiozy, czyli zaburzeń równowagi naszego wewnętrznego mikro ekosystemu, i licznych chorób jelitowych i pozajelitowych. Dziedzinami, na których się skupiamy, są więc gastroenterologia i hepatologia. W zakresie gastrologii prowadzimy obecnie prace rozwojowe nad stworzeniem innowacyjnego produktustosowanego w terapii choroby uchyłkowej, który również zamierzamy produkować w Polsce, a potem eksportować. W hepatologii natomiast skupiliśmy się na encefalopatii wątrobowej, która stanowi w Polsce istotny problem medyczny. Jest jedną z najbardziej upośledzających chorób wątroby, poważnie ogranicza jakość życia pacjentów chorych na marskość. Dysponujemy innowacyjnym lekiem, dzięki któremu możemy skutecznie i bezpiecznie leczyć tę stosunkowo niewielką grupę pacjentów z jawną encefalopatią, z których wielu jest kwalifikowanych do transplantacji wątroby. Chorzy ci, ze względu na swój poważny stan kliniczny, muszą znajdować się pod stałą opieką lekarzy hepatologów i transplantologów. Lek jest refundowany już w wielu krajach w Europie.

Trzymam kciuki za dalsze sukcesy i dziękuję za rozmowę.

 Z MYŚLĄ O POLSCE: Dla Alfa Wassermann niezwykle ważne są pomysły na kolejne produkty, które mogą być wytwarzane w Polsce. To bowiem sposób na uzyskanie przewagi w branży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera: Alfa Wassermann

Polecane