Innowacyjne technologie zwiększają plony

Kacper Matuszak
opublikowano: 26-04-2018, 22:00
aktualizacja: 26-04-2018, 23:14

Rolnicy inwestują środki w nowoczesny park maszynowy, genetykę zwierząt, kupują najlepszy materiał siewny.

Rolnicy inwestują środki w nowoczesny park maszynowy, genetykę zwierząt, kupują najlepszy materiał siewny. Jednak ciągle zbyt mało uwagi poświęcają badaniu gleby i stosowaniu innowacyjnych nawozów. Firma Videra stara się zmieniać nastawienie hodowców, uświadamiając ich, jak zwiększyć plony, wykorzystując do tego innowacyjne produkty. Jak tego dokonać w rozmowie z Kacprem Matuszakiem wyjaśnia Romuald Wołyniec, prezes przedsiębiorstwa.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Jakość upraw i dobro rolników to cel nadrzędny firmy, dlatego wysokiej klasy nawozy importowane są z Hiszpanii…

Romuald Wołyniec: Tak, w swojej ofercie posiadamy stymulatory wzrostu, preparaty ochronne i ekologiczne. Dedykowane one są do wszystkich rodzajów upraw. Są wysoko skoncentrowane i wystarczy niewielka ilość, aby podnieść efekt plonotwórczy.

Nowoczesne produkty cieszą się dużym uznaniem nie tylko w Polsce. Innowacyjne nawozy są dystrybuowane do krajów nadbałtyckich, do Czech, na Słowację, na Ukrainie czy Białoruś. Z czego wynika jakość oferty?

Vitera korzysta z bogatego doświadczenia firmy hiszpańskiej w zakresie stosowania preparatów nawozowych i fizjostymulatorów. Jednocześnie mamy możliwość wymiany doświadczeń z siostrzanymi spółkami grupy Vitera, które działają w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dbamyo rzeczywiste potrzeby naszych partnerów biznesowych, opracowując koncepcje indywidualnej współpracy profilowanej pod kątem konkretnych odbiorców.

Co wyróżnia firmę Videra na tle konkurencji?

Naszym priorytetem jest wdrażanie na rynek wyłącznie preparatów najwyższej jakości, które łączą efektywność z racjonalizacją kosztów. Wraz z profesjonalnymi producentami oraz jednostkami naukowo-badawczymi prowadzimy też badania i doświadczenia polowe. Dzięki temu na bieżąco weryfikujemy skuteczność rekomendowanych rozwiązań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kacper Matuszak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu