Czytasz dzięki

InPost ma 153 oddziały

GAS
opublikowano: 29-11-2007, 00:00

W ciągu trzech kwartałów 2007 r. giełdowy InPost podwoił liczbę miast, w których świadczy swoje usługi.

W ciągu trzech kwartałów 2007 r. giełdowy InPost podwoił liczbę miast, w których świadczy swoje usługi.

InPost, prywatny operator pocztowy, intensywnie rozwija sieć swoich punktów obsługi. W ciągu trzech kwartałów 2007 r. zwiększył liczbę oddziałów z 73 do 153 na terenie całej Polski. Obecnie najszybciej zagęszcza swoją sieć na Mazowszu i Dolnym Śląsku. Lista miast obsługiwanych przez operatora w województwie mazowieckim powiększyła się o Ząbki, Piaseczno, Mszczonów i Gostynin, a w dolnośląskim o Kłodzko, Dzierżoniów, Bielawę, Pieszyce i Piechowice. Rośnie też liczba przesyłek doręczanych przez firmę. Obecnie miesięczna średnia to ponad 2 mln przesyłek.

— Systematyczne rozszerzanie sieci naszych punktów o kolejne miasta jest jednym z etapów realizacji celów emisyjnych — mówi Rafał Brzoska, prezes spółki.

Firma zadebiutowała na GPW pod koniec października i wprowadziła do obrotu akcje warte blisko 21 mln zł. Uzyskane w ten sposób pieniądze zamierza przeznaczyć na inwestycje w infrastrukturę dystrybucyjną i sprzęt. Dodatkowo chce rozpocząć działalność na ukraińskim rynku przesyłek bezadresowych — takie same początki miała na rynku polskim — oraz otworzyć dwie nowe sortownie i własne call center.

Plany rozwoju spółki są ambitne. Strategia InPost zakłada wprowadzanie pięciu nowych usług rocznie. W samym sektorze pocztowym w 2008 r. ma ich być przynajmniej 15. Wśród nich ma się znaleźć paczka pobraniowa i usługi ukierunkowane na e-handel. Dodatkowo firma zamierza świadczyć usługi finansowo-ubezpieczeniowe i wprowadzić obsługę przesyłek międzynarodowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GAS

Polecane