Instal-Lublin coraz bliżej emisji

KSA
opublikowano: 02-04-2008, 00:00

Akcjonariuszelubelskiej spółkina początku majazadecydują o zapowiadanejod miesięcy emisji akcjiz prawem poboru.

Akcjonariuszelubelskiej spółkina początku majazadecydują o zapowiadanejod miesięcy emisji akcjiz prawem poboru.

Na zamknięciu wczorajszej sesji za akcję Instalu-Lublin płacono 6,32 zł po 3,6-procentowym wzroście. Rynek pozytywnie przyjął informację o zwołaniu na 5 maja walnego zgromadzenia akcjonariuszy, którego jednym z ważniejszych punktów jest decyzja o podwyższeniu kapitału. O zwołanie tego walnego występował na początku października Mostostal-Export, który (teraz już pośrednio) kontroluje montażową spółkę. Główny akcjonariusz uratował wówczas Instal przed upadłością, zaspokajając wierzycieli.

Lubelska firma ma wyemitować maksymalnie 6,07 mln akcji z prawem poboru (w stosunku 1: 1). Ich cena nie została na razie określona, a sam Instal nie ujawnia dokładnie, ile pieniędzy chciałby uzyskać z oferty.

— Musi wystarczyć na spłatę naszego zadłużenia (spółka była winna wierzycielom kilkanaście milionów złotych — red.), ale chcielibyśmy jeszcze zdobyć pieniądze na rozwój — mówi Jan Makowski, prezes Instalu.

Proponowanym dniem ustalenia prawa poboru jest 10 czerwca. Nie wiadomo na razie, czy do tego czasu spółka zmieni właściciela. Wcześniej pisaliśmy w „PB”, że nabyciem pakietu Instalu (a właściwie Elekompu, do którego wniesiono akcje lubelskiej firmy) od Mostostalu-Export interesował się giełdowy Stormm. Krzysztof Kosiorek-Sobolewski, prezes i jeden z akcjonariuszy tej spółki, tego jednak nie komentuje. Z naszych informacji wynika, że oferta Stormmu wpłynęła do Mostostalu i okazała się najkorzystniejsza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu