Integer najbardziej polecanym maluchem

KZ
22-03-2013, 00:00

Operator paczkomatów oczarował analityków. Wśród firm z indeksu sWIG80 specjaliści wyróżnili też m.in. Amicę i Wawel.

O wskazanie ciekawych spółek poprosiliśmy w badaniu Giełdowa Spółka Roku 2012 ponad 180 analityków, maklerów i doradców inwestycyjnych. Przedstawiliśmy już faworytów z portfela WIG20 (zdecydowanym jest Bogdanka, która jednak wczoraj rozczarowała rezultatami za IV kwartał 2012 r.), i mWIG40 (tu bezkonkurencyjne okazało się LPP). W segmencie spółek o małej kapitalizacji najwięcej punktów zebrał Integer.pl, niezależny operator pocztowy, który ma ambitny plan międzynarodowej ekspansji. Analitycy, podobnie jak zarząd, są przekonani, że będzie to droga do sukcesu i pojedyncze wpadki — jak słabe wyniki za ostatni kwartał 2012 r., które tłumaczono koniecznościąponiesienia dużych nakładów inwestycyjnych — można wybaczyć, bo krakowska firma z nawiązką nadrobi to w kolejnych latach. Inwestorzy dali duży kredyt zaufania, ale ostatnio nastroje wokół akcji spółki trochę się ochłodziły — kurs po przekroczeniu bariery 200 zł zaliczył korektę. Korekta dopadła też akcje Wawelu, producenta słodyczy. Analitycy są jednak przekonani, że to tylko chwilowa zadyszka,a spółka systematycznie poprawiająca wyniki da jeszcze zarobić akcjonariuszom. Bez zakłóceń przebiega natomiast hossa na walorach Amiki, trzeciego z małych faworytów. Na uznanie specjalistów zasłużyły też Rafako (analitycy liczą na zyski z kontraktów w energetyce), Comarchu (po latach rozczarowań spółka wreszcie nie zawodzi), Asseco Business Solutions, MCI Management i Benefit Systems.

Giełdowa Spółka Roku to ranking, w którym ponad 180 ekspertów rynku kapitałowego ocenia firmy z GPW. Redakcja ,,Pulsu Biznesu” organizuje go z TNS Polska od 14 lat. Spółki oceniane są w kategoriach: kompetencje zarządu, jakość produktów i usług, sukces w ubiegłym roku, perspektywy rozwoju oraz relacje z inwestorami. Katalog „Giełdowa Spółka Roku 2012” można kupić na stronie gsr.pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Integer najbardziej polecanym maluchem