Integer.pl w finansach i na giełdzie

ML
opublikowano: 23-08-2007, 00:00

Firma kolportażowa, świadcząca również usługi pocztowe, za miesiąc poprosi inwestorów o 20-25 mln zł.

Firma kolportażowa, świadcząca również usługi pocztowe, za miesiąc poprosi inwestorów o 20-25 mln zł.

Integer.pl, zajmujący się kolportażem przesyłek adresowych i druków reklamowych, na przełomie września i października zadebiutuje na warszawskiej giełdzie. Z emisji około 1,5 mln akcji spółka chce uzyskać od 20 do 25 mln zł. Większość pieniędzy zainwestuje w rozwój spółki zależnej, InPost, która jest operatorem pocztowym. Obecnie na terenie całej Polski działa 600 niezależnych punktów pocztowych z logo InPost, do końca roku ma ich być 800.

— Środki z emisji przeznaczymy także na akwizycje w Polsce, rozwój sieci oraz zwiększenie kapitału obrotowego — mówi Rafał Brzoska, prezes Integer.pl.

Spółka będzie inwestować również w swoje najmłodsze dziecko, spółkę InPost Finanse, który w tym roku rozpocznie oferowanie usług finansowych w około 300 placówkach na terenie 50 polskich miast.

— Na początku InPost Finanse będzie świadczyć usługi dla klientów detalicznych i firm, wykorzystując zaplecze logistyczno-techniczne naszych punktów pocztowych — mówi Rafał Brzoska.

Grupą docelową finansowej odnogi Integer.pl będą osoby, które nie mają jeszcze rachunku i dostępu do internetu. Oferta InPost Finanse obejmuje wpłaty i wypłaty gotówkowe, przelewy pieniężne przy wykorzystaniu platformy Western Union, a także opłaty, które od przyszłego roku będzie można uiszczać u listonosza wyposażonego w terminal.

— Jesteśmy na etapie wyboru banku, który dostarczy nam m.in. konto osobiste i firmowe, pożyczkę, książeczkę oszczędnościową oraz ubezpieczenie pod marką InPost Finanse — mówi Rafał Brzoska.

Zarząd Integer. pl szacuje, że InPost Finanse stanie się rentowny na początku przyszłego roku. Ubiegły rok grupa Integer. pl zakończyła z 44,8 mln zł przychodów i 2,7 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ML

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu