Intel prawdopodobnie spowoduje zniżkę w USA

Reuters
opublikowano: 16-01-2002, 14:29

NOWY JORK (Reuters) - Środowe sesje w USA rozpoczną się prawdopodobnie od zdecydowanych zniżek, bo inwestorów zaniepokoiły wyniki i prognozy Intela, które zostały opublikowane po zamknięciu wtorkowych notowań. "Informacje na temat Intela odbiją się na niektórych spółkach technologicznych. (...) Myślę, że będziemy mieli zniżkę" - powiedział Bill Punk ze spółki Punk Ziegel & Comp

NOWY JORK (Reuters) - Środowe sesje w USA rozpoczną się prawdopodobnie od zdecydowanych zniżek, bo inwestorów zaniepokoiły wyniki i prognozy Intela, które zostały opublikowane po zamknięciu wtorkowych notowań.

"Informacje na temat Intela odbiją się na niektórych spółkach technologicznych. (...) Myślę, że będziemy mieli zniżkę" - powiedział Bill Punk ze spółki Punk Ziegel & Company.

Intel poinformował po zamknięciu sesji o gwałtownym spadku zysków kwartalnych, spowodowanym mniejszym popytem na komputery osobiste. Zarówno jednak zyski jak i sprzedaż były wyższe niż oczekiwali analitycy.

Inwestorów zaniepokoiły natomiast prognozy Intela. Spółka w najbliższym czasie nie spodziewa się poprawy systuacji ekonomicznej, która mogłaby zaowocować wzrostem zysków.

Dodatkowo największy na świecie producent mikroprocesorów zamierza ograniczyć wydatki kapitałowe, co może odbić się na sytuacji także innych spółek z sektora.

Do godziny 14.25 kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 35,5 punktu do 1.589,5 punktu. Kontrakty na S&P 500 spadły o 8,5 punktu do 1.140,5 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Intel prawdopodobnie spowoduje zniżkę w USA