Intel rośnie intensywnie

opublikowano: 15-10-2015, 22:00

Co miesiąc centrum B+R w Gdańsku zatrudnia kilkadziesiąt osób. Po rozbudowie obecnych budynków czas na powstanie kolejnych.

Przez cztery lata centrum badawczo-rozwojowe Intela w Gdańsku urosło czterokrotnie i dziś pracuje tu ponad 2 tys. osób.

2 PROC. DLA POLSKI:
2 PROC. DLA POLSKI:
Intel, którym w Polsce kieruje Ryszard Dyrga, największe w Europie centrum badawczo- -rozwojowe ma w Gdańsku, gdzie pracuje ponad 2 tys. osób. Na całym świecie koncern zatrudnia ponad 100 tys. osób w 200 krajach.
ARC

— Zatrudnianie trwa cały czas. Ostatnio przyjmujemy po kilkadziesiąt osób miesięcznie — mówi Juliusz Kornaszewski z Intela. Allcon Investment, właściciel Allcon@parku, czyli parku biznesowego, który w całości wynajmuje Intel, pochwalił się, że właśnie przybyły tu dwa budynki o powierzchni 4,5 tys. mkw., co oznacza 420 dodatkowych stanowisk pracy.

— Sprostaliśmy naprawdę trudnym wymaganiom technicznym, których standard nie odbiega od światowych trendów. W budynkach są certyfikowane systemy wentylacji i klimatyzacji, nawilżania, okablowania strukturalnego, zaawansowane systemy zasilania z własną stacją transformatorową z transformatorem o mocy 1600kVA, generator o mocy 826kVA oraz trzy baterie UPS o łącznej mocy 560kVA — wymienia Rafał Stefaniak z Allcon Investment. Ale Intel nie zatrudni 420 pracowników.

— Wszystkie budynki mamy już zajęte. Podczas przebudowy, która polegała na dodaniu dwóch pięter w dwóch budynkach, część pracowników została przeniesiona do Gdyni. Teraz wrócili. Mamy plany rozwoju ośrodka, bo cały czas zdobywamy nowe projekty i przychodzą nowi ludzie. Dlatego będziemy się zastanawiali, co dalej. Jest miejsce na kolejne budynki — mówi Juliusz Kornaszewski.

Dziś na terenie kampusu o powierzchni 5 ha znajdują się strefy rekreacyjne, np. boiska do siatkówki. Intel nie ma problemu z nowymi pracownikami. Od czterech lat utrzymuje tytuł najlepszego pracodawcy w Polsce, a 70 proc. praktykantów pozostaje w firmie. W tym roku spółka uruchomiła program stypendialny „Nowe technologie dla dziewczyn” — 20 stypendiów po 12 tys. zł razem z opieką mentora. Zainteresowanie przerosło oczekiwania. Aplikowało 600 studentek z siedmiu uczelni technicznych. Centrum Intela w Gdańsku działa od 1999 r. Powstawały tu takie technologie, jak: USB 3.0, WIDI, Thunderbolt, Intel Identity Protecion, HD Audio czy sterowniki zintegrowanych układów graficznych w procesorach Intela.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane