Intel wstrzymuje dostawy produktów do Rosji i Białorusi

  • PAP
opublikowano: 04-03-2022, 10:53

Intel wstrzymuje wszelkie dostawy do klientów zarówno w Rosji jak i na Białorusi - poinformowano w piątkowym oświadczeniu spółki zamieszczonym na jej stronie internetowej.

"Staramy się wspierać wszystkich naszych pracowników w tej trudnej sytuacji, zwłaszcza tych, którzy są blisko związani z regionem. Jesteśmy dumni z pracy, jaką nasze zespoły w okolicznych regionach, w tym w Polsce, Niemczech i Rumunii, wykonują, aby pomóc uchodźcom" - napisał Intel w oświadczeniu.

"Za pośrednictwem Intel Foundation uruchomiliśmy kampanię pracowniczą, w ramach której zebraliśmy już ponad 1,2 miliona dolarów" - dodał.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Intel Corporation to największy na świecie producent układów scalonych oraz twórca mikroprocesorów z rodziny x86, które znajdują się w większości komputerów osobistych.

Intel jest kolejną firmą, która w odpowiedzi na napaść na Ukrainę wstrzymała dostawy swoich produktów do Rosji i wspierającej ją Białorusi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane