Inteligentne piżamy w drodze na rynek

opublikowano: 30-09-2019, 22:00

Zastanawiacie się, czy istnieje jeszcze jakiś gadżet z kategorii wearable technologies, którego jeszcze nie macie?

Odpowiedź brzmi: inteligentna piżama, o której napisał portal MarketWatch. W wolnym tłumaczeniu wearable technologies to naszpikowane elektroniką ubrania lub urządzenia, które można na siebie założyć. Powszechnie używane są już m.in. inteligentne zegarki (smartwatche) czy słuchawki (hearables).

Tymczasem na Uniwersytecie Massachusetts właśnie opublikowano badanie dotyczące technologii, która zamienia piżamę w minikomputer, a to oznacza, że w drodze do twojej sypialni są właśnie inteligentne piżamy (phyjamas). Amerykańscy naukowcy, wzorując się na inżynierach z Doliny Krzemowej, chcą bowiem jak najszybciej skomercjalizować swój wynalazek.

— Chcemy je wprowadzić na rynek w ciągu kilku najbliższych lat — mówi prof. Trisha Andrew, jedna z autorek badań and inteligentną tkaniną, która będzie monitorować jakość snu, m.in. współczynniki oddechu i pracy serca, a także pozycję, w której zasypiamy. Skąd taki pomysł?

— Ponad połowa ludzkości, wchodząc w wiek średni, może mieć problemy z zasypianiem — mówi Trisha Andrew.

Urządzenia wearable już obecnie są w stanie monitorować parametry snu, ale inteligentna piżama — przekonują amerykańscy naukowcy — będzie to robić bez konieczności zakładania na siebie dodatkowych gadżetów.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy