Intermasz opanują firmy zagraniczne

Piotr Wielicki
05-03-2002, 00:00

W rozpoczynających się dziś w Poznaniu targach Intermasz zapowiedziało udział blisko 200 firm z 14 państw. Ponad 60 proc. wystawców stanowią przedsiębiorstwa zagraniczne.

Międzynarodowy Salon Maszyn Włókienniczych, Odzieżowych i Obuwniczych Intermasz to jedyne w Polsce targi, na ktorych prezentowane są maszyny oraz urządzenia dla przemysłu włókienniczego, odzieżowego i skórzanego. W tym roku udział w odbywającej się po raz szesnasty imprezie zapowiedziały 194 firmy z 14 państw. Rozpoczynające się dziś targi potrwają do 8 marca.

Wystawcom, którzy zaprezentują się na targach Intermasz, MTP sprzedały prawie 4 tys. mkw. powierzchni. W tym roku szczególnie wysoki jest udział podmiotów zagranicznych, które stanowić będą ponad 60 proc. ogółu wystawców (127 firm). Krajowych producentów reprezentować będzie 67 firm.

Tegoroczna edycja targów, odbywających się co dwa lata, zorganizowana została w połączeniu z Poznańskim Tygodniem Mody (7-9 marca 2002 r.), co — zdaniem przedstawicieli MTP — ma stwarzać dobrą okazję do nawiązania kontaktów handlowych.

Maszyny i urządzenia dla przemysłu włókienniczego produkuje w Polsce niewiele przedsiębiorstw. Zajmują się tym m.in. niektóre jednostki badawczo-rozwojowe, np. Instytut Technologii Eksploatacji w Oddziale Łódzkim, centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Cenaro, i Belmatex w Bielsku-Białej. Są to głównie maszyny i urządzenia przeznaczone dla małych firm.

W 2001 r. w eksporcie maszyn dla przemysłu tekstylnego dominowały przędzarki, dziewiarki i urządzenia pomocnicze do maszyn włókienniczych. W imporcie głównymi pozycjami były dziewiarki, zszywarki i trykotarki, urządzenia pomocnicze, przędzarki i krosna tkackie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Intermasz opanują firmy zagraniczne