Internauci uwierzyli w Swimmo

  • Marta Bellon
opublikowano: 21-04-2015, 00:00

Niecałe 3 dni zajęło polskiemu start-upowi Swimmo zebranie 39 tys. USD w kampanii crowdfundingowej na platformie Kickstarter.

Swimmo to inteligentny zegarek (ang. smartwatch) dla pływaków, który działa jak osobisty trener — wysyła użytkownikowi sygnały, by płynął szybciej lub wolniej zależnie od wyznaczonego celu i pomaga w utrzymaniu stałego tempa. Informuje o pokonanym dystansie, monitoruje puls, a nawet spalone kalorie. Komunikuje się z pływakiem za pomocą połączonej z nim aplikacji na smartfony.

Ale działa też niezależnie od niej. Zaprojektowano go z myślą o ciągłej pracy pod wodą. Dzięki aplikacji pozwala dzielić się wynikami i postępami w mediach społecznościowych i serwisach sportowych. Poznaniacy zamierzają wystartować z masową produkcją urządzenia pod koniec roku, gdy wyślą pierwsze zegarki tym, którzy wsparli akcję crowdfundingową.

Najpierw będą celować w rynek polski, amerykański i brytyjski. W momencie zamykania tego wydania na koncie Swimmo było ponad 50 tys. USD. Kampania potrwa jeszcze 28 dni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane