Internet Group: 115,5 mln zł straty

DI
02-03-2010, 10:53

Internet Group wypracowała 38,3 mln zł  przychodu i 115,5 mln zł staty netto w 2009 r.

Grupa zamknęła IV kwartał jak i cały 2009 rok na dużej stracie. Głównym powodem był odpis wartości firmy oraz rozpoznana strata na działalności zaniechanej, razem 123 mln zł - oceniają analitycy CDM Pekao. Grupa poniosła także stratę na działalności operacyjnej, głównie z powodu spadku obrotów oraz niższej marży. 

Analitycy CDM zauważają, że na wyniki czwartego kwartału największy wpływ miała sytuacja finansowa największej spółki z tego obszaru biznesowego - CR Media Consulting, której przychody zostały znacznie ograniczone w związku z kryzysem na rynku reklamowym. 19 lutego CR Media Consulting złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Rynek zareagował wyprzedażą akcji.

"Sytuacja w grupie nie jest najlepsza ze względu na trwający kryzys na rynku reklamy, a właśnie ten segment ma największy udział w osiąganych przychodach. Notowania akcji spółki są w trendzie spadkowym od dwóch lat i straciły na wartości ponad 90 proc. Spółka jest obecnie wyceniana na 0,93 zł za akcję tj. na poziomie 0,6 C/Wk. Wyniki słabe, ale wydaje się że na tym poziomie notowania powinny mieć silne wsparcie. Informacja neutralna dla notowań akcji" - oceniaja analitycy CDM Pekao.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Internet Group: 115,5 mln zł straty