Czytasz dzięki

Internet przyspiesza na podczerwień

opublikowano: 09-07-2019, 22:00

Inwestor biurowy wdraża bezprzewodową technologię przesyłu danych z wykorzystaniem fal świetlnych w Spektrum Tower.

Globalworth Poland, inwestor posiadający już blisko 20 biurowców w Polsce, we współpracy z firmą Signify przeprowadził pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej wdrożenie rozwiązania zapewniającego komunikację bezprzewodową z wykorzystaniem fal świetlnych. W zależności od rodzaju — światło widzialne, podczerwień czy kierowana wiązka świetlna — uzyskujemy różną szybkość internetu.

— Dzięki wspólnemu wdrożeniu chcemy mieć swój udział we wprowadzaniu tej innowacji i móc zaoferować ją naszym najemcom. Technologia Trulifi to nie tylko szybki internet, ale też bezpieczeństwo przesyłu danych — mówi Grzegorz Strutyński, dyrektor ds. komercyjnych w Globalworth Poland.

Fale świetlne w odróżnieniu od fal radiowych (np. wi-fi) nie przenikają przez ściany — aby móc odbierać sygnał, odbiornik musi „widzieć” nadajnik.

Rozwiązanie firmy Signify bazuje na optycznych, bezprzewodowych nadajniko-odbiornikach, które są wbudowane w oprawy oświetleniowe marki Philips lub mogą zostać do nich dodane. Komputery na obecnym etapie rozwoju tej innowacji można połączyć z siecią Trulifi przez zewnętrzne urządzenia USB.

— Niezależnie od wdrożenia w biurze Globalworth rozmawiamy też z przedstawicielami innych branż, m.in. finansowej, gdzie bezpieczeństwo danych odgrywa bardzo ważną rolę — mówi Radosław Buczkowski, szef działu projektowego Signify.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAB

Polecane