Internet wychodzi poza Warszawę

Marcin Kuśmierz
opublikowano: 31-08-2005, 00:00

Operator Plusa zmienia ofertę, by w rok zdobyć kilkadziesiąt tysięcy użytkowników mobilnego dostępu do sieci.

Od początku września Polkomtel rozszerzy zasięg sieci UMTS o pięć nowych aglomeracji. Poza Warszawą z usług szybkiej transmisji danych i wideorozmów będzie można korzystać w Trójmieście, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Zasięg sieci 3G na początku obejmie centra miast i duże skupiska biznesu, w kolejnych kwartałach będzie sukcesywnie powiększany.

Wyjdą w kraj...

Polkomtel nie chce ujawnić, ilu klientów korzysta z oferowanego już blisko rok dostępu do internetu w stolicy.

— Rośnie liczba użytkowników zainteresowanych usługami transmisji danych. Ruch w naszej sieci zwiększa się dynamicznie. Infrastruktura UMTS jest rozbudowywana zgodnie z planem — mówi enigmatycznie Mirosław Bielicki, wiceprezes operatora.

Firma inwestuje również w powiększenie zasięgu usług szybkiego dostępu do internetu poprzez sieć GSM. Chce, by technologia EDGE była dostępna w całym kraju.

Spółka zmodyfikowała ofertę dla biznesu. Pakiet usług iPlus oparty jest na stałym abonamencie (od 60 zł miesięcznie) i umożliwia dostęp do internetu przez UMTS, EDGE i GPRS. Plus zastrzega sobie możliwość limitowania transferu do 1 GB na miesiąc.

Do końca roku operator umożliwi prawdopodobnie użytkownikom usługi iPlus bezpłatny dostęp do hot-spotów, głównie w hotelach i na lotniskach. IPlus oferowany będzie także użytkownikom komputerów stacjonarnych — Polkomtel przygotuje dla nich specjalne modemy zewnętrzne.

...bo konkurencja nie śpi

— W ciągu najbliższych 12 miesięcy chcemy zdobyć kilkadziesiąt tysięcy abonentów iPlusa — deklaruje Mirosław Bielicki.

Konkurencja na rynku mobilnych usług transmisji danych zaostrza się. Polska Telefonia Cyfrowa (Era, Heyah) ma już ponad 10 tys. użytkowników usługi Blue-connect, która ruszyła w kwietniu. Sieć Idea przedstawiła kilka tygodni temu ofertę usług wykorzystującą sieć UMTS w Warszawie. Do końca roku będzie ona dostępna także w kilku aglomeracjach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kuśmierz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu