Inwestor – duża firma

DI
opublikowano: 08-12-2020, 20:00

Wśród dużych firm zajmujących się inwestycjami zagranicznymi w tym roku bezkonkurencyjna okazała się Grupa Asseco. Wyróżnione zostały Ciech i CCC.

Nagroda główna: Grupa Asseco

Asseco nie boi się podejmować ryzyka inwestycyjnego. W ciągu 30 lat z lokalnego start-upu zatrudniającego kilka osób stało się globalną grupą kapitałową. Działa w 60 krajach. Zatrudnia ponad 27 tys. pracowników i rocznie osiąga przychody na poziomie ok. 3 mld USD.

Adam Góral, prezes Asseco Poland

- Przyciągnęliśmy do grupy wiele firm informatycznych z różnych krajów i stworzyliśmy lokalną przeciwwagę dla globalnych dostawców IT. Jesteśmy obecnie największą firmą informatyczną w Europie Środkowo-Wschodniej i graczem obecnym na pięciu kontynentach - mówi Adam Góral, prezes Asseco Poland.

Ok. 90 proc. przychodów spółki pochodzi z rynków zagranicznych.

– Specjalizujemy się w różnych obszarach IT. Spółki, które działają w ramach naszej grupy, łączy wspólny cel biznesowy, a przede wszystkim wizja, wartości i partnerskie relacje. Na tym budujemy kapitał naszej grupy – zaznacza Adam Góral.

Dzięki ekspansji zagranicznej Asseco rozwija się i zdobywa przewagi konkurencyjne w sektorze IT.

– Kiedy pojawiamy się w nowym kraju, czerpiemy z wiedzy i praktyki tamtejszych specjalistów. To w połączeniu z naszym międzynarodowym doświadczeniem umożliwia nam realizację dużych projektów. Inwestycje zagraniczne wymagają dogłębnej i rzetelnej analizy danego rynku i lokalnych spółek IT, które tak jak Asseco są producentami oprogramowania dla kluczowych sektorów gospodarki i mają mocną pozycję w swoim kraju – podkreśla Adam Góral.

Asseco wyruszyło na podbój nowych rynków w 2004 r.

– Jedną z naszych najważniejszych decyzji dotyczących ekspansji zagranicznej było połączenie działającej w Rzeszowie spółki Comp ze słowacką Asset Soft. I tak powstało Asseco. Kolejne akwizycje, których do tej pory było już ok. stu, przyspieszyły dalszą ekspansję zagraniczną. Zakup w 2010 r. udziałów izraelskiej firmy Formula System otworzył nam drogę do Izraela i na rynek amerykański. Przejęcie portugalskiego Exictos dało nam z kolei możliwość rozwoju na rynkach afrykańskich – wylicza Adam Góral.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Przedstawiciele Asseco nie zamierzają spoczywać na laurach. Wciąż badają nowe rynki. Na całym świecie szukają firm, które są dla nich atrakcyjne z punktu widzenia biznesowego i pasują do wizji rozwoju. Tylko w tym roku do grupy dołączyło kilkanaście nowych spółek z rynku izraelskiego, amerykańskiego i europejskiego.

– Mimo trudnej sytuacji gospodarczej spowodowanej pandemią nie zwolniliśmy tempa i osiągnęliśmy wzrost przychodów we wszystkich segmentach działalności. Przyspieszona cyfryzacja spowodowała zwiększone zapotrzebowanie na rozwiązania IT. Naszą ambicją jest dalszy międzynarodowy rozwój i promocja polskiego oprogramowania – podsumowuje Adam Góral.

Wyróżnienie: Ciech

Grupa Ciech odważnie wchodzi na nowe rynki. Jest jednym z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Eksportuje produkty do ponad stu krajów. W jej szerokiej ofercie są m.in. soda kalcynowana i oczyszczona, sól, środki ochrony roślin oraz żywice epoksydowe i poliestrowe. Od 2005 r. spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, natomiast od 2016 r. na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt.

Wyróżnienie: CCC

Grupa CCC jest obuwniczym potentatem w Europie Środkowej i jednym z największych producentów na Starym Kontynencie. Podbiła rynki niemiecki, austriacki i szwajcarski. Sklepy franczyzowe CCC można znaleźć m.in. na Ukrainie, Łotwie, Litwie, w Estonii, Mołdawii i Kosowie. W ubiegłym roku salony sprzedaży obuwia CCC powstały też w Katarze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Bahrajnie i Omanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane