Inwestor pyta, GoAdvisers odpowiada

Kamil Zatoński
opublikowano: 06-02-2010, 18:31

Czy jest szansa na wzrost płynności akcji spółki? Jak na wyniki firmy przełoży się wzrost kursu Nicolas Games? Na te i inne pytania doradcza spółka odpowiedziała właśnie w akcji "Inwestor".

 

- Kiedy na NC zadebiutuje wasza spółka portfelowa Telemedycyna Polska?

Spółka planuje debiut w IV kwartale 2010 roku lub na początku roku 2011. W chwili obecnej trwa przygotowanie do przekształcenia podmiotu w spółkę akcyjną. O dalszych działaniach GoAdvisers poinformuje w raportach bieżących.

- Jakie działania spółka podejmuje w celu zwiększenia płynności akcji? Czy rozwarzany jest split lub dodatkowa umowa z animatorem? Czy dni bez obrotu przystoją dla autoryzwonaego doradcy?

Rozważana jest dodatkowa umowa z animatorem rynku. Split akcji, ze względu na obecną wartość nominalną akcji nie jest rozważany.

- Czy wzrost kursu Nicolas Games wpynie na wyniki spółki ?

GoAdvisers, zgodnie z komunikatem, posiada około 9% udziału w kapitale zakładowym oraz znacznie więcej praw do akcji spółki Nicolas Games. Nasze wyniki roczne (wkrótce opublikujemy raport kwartalny) zostały przygotowane w oparciu o kurs w dnia 31.12.2009, który był dwukrotnie niższy od kursu obecnego. W takim razie na każdej akcji Nicolas Games SA, którą mamy w portfelu GoAdvisers zyskuje ponad 2 złote, a na każdym PDA ponad 3 złote.

- Jakie plany rozwoju ma spółka w najbliższych latach?

Spółka zamierza przede wszystkim rozbudowywać działalność inwestycyjną. W 2010 roku planowane są działania zmierzające do pozyskania funduszu UE na stworzenie inkubatora przedsiębiorczości, stworzenie konsorcjum z silnym partnerem (którego już pozyskaliśmy) w celu ponowienia aplikacji o środki z Krajowego Funduszu Kapitałowego w znacznie większym projekcie. Zamierzamy również aktywnie działać w obszarze naszego funduszu venture capital: realizowane są prace sprzedażowe oraz zakupowe.


Intensyfikujemy działania jako Autoryzowany Doradca NewConnect - w 2010 roku powinno zadebiutować kilku naszych klientów. Są to umowy, które już raportowaliśmy, np. Analizy Online, Wilga, wspomniana wyżej Telemedycyna Polska, ale negocjujemy również kilka kontraktów, o których poinformujemy w momencie podpisania umowy. W 2010 roku, jak miało to miejsce w roku 2009, istotną część przychodów z działalności doradczej będą stanowić przychody z pozyskania dotacji Unii Europejskiej.


W niedalekiej przyszłości GoAdvisers zamierza wspólnie z wybranym partnerem powołać dom maklerski, a konsekwencji przejść na rynek regulowany.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane