Inwestorów nie skusiły przecenione akcje

MD
09-06-2008, 22:06

Na zamknięciu Dow Jones rósł o 0,6 proc. Tyle samo tracił Nasdaq. S&P500 dzięki ożywieniu popytu w końcówce sesji odrobił stratę i kończył ją wzrostem nie przekraczającym 0,1 proc.

Na giełdach w USA nie było mocnego odreagowania piątkowej wyprzedaży. Przez całą sesję rósł jedynie Dow Jones, który odrobił 70 z 395 pkt., które stracił w piątek. S&P500 wyszedł nad kreskę pod koniec handlu. Wartość Nasdaq przez prawie cały dzień spadała. Inwestorzy wciąż są w nie najlepszych nastrojach. Nie poprawił ich wyraźny spadek notowań ropy i wiadomość o większym niż oczekiwano wskaźniku realizowanych umów kupna domów na rynku wtórnym.

Najmocniej taniały akcje spółek finansowych i technologicznych. O przecenie pierwszych zdecydowały informacje o rekordowej stracie kwartalnej Lehman Brothers oraz wiadomość, że spółka podwyższy kapitał o 6 mld USD, czyli o 50 proc. więcej niż wynikało z wcześniejszych „przecieków”. Wśród spółek technologicznych mocno taniał Apple. Inwestorów rozczarowało to, że na konferencji spółki nie pojawiły się żadne przełomowe wiadomości dotyczące rozwoju iPhone’a. Wśród blue chipów drożały akcje McDonald’s, który poinformował o większej niż oczekiwano dynamice sprzedaży. Na stan nastrojów inwestorów może wpłynąć szef Fed, który jeszcze w poniedziałek ma wystąpić na konferencji organizowanej przez Fed z Bostonu. Ben Bernanke ma mówić o inflacji. Inwestorzy będą poszukiwać sygnału, który pozwoli określić prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Inwestorów nie skusiły przecenione akcje