Inwestorzy dają ponad 1 mld GBP za Hotel Ritz

opublikowano: 04-03-2020, 14:45

Frederick Barclay, współwłaściciel hotelu Ritz w Londynie poinformował o otrzymaniu szeregu ofert jego kupna, które przekraczają kwotę 1 mld GBP.

- Nie ma mowy o sprzedaży poniżej tej wartości – powiedział Barclay.

fot. Bloomberg

O tym, że właściciele jednego z najbardziej prestiżowych hoteli na świecie otrzymali kilka ofert jego kupna informowano w październiku ubiegłego roku. David i Frederick Barclay wyceniali wówczas hotel na ponad 800 mln GBP, biorąc pod uwagę m.in. jego lokalizację w pobliżu Pałacu Buckingham, a także międzynarodową renomę. 

Wcześniej w tym tygodniu media donosiły, że wśród potencjalnych nabywców słynnego pięciogwiazdkowego hotelu jest Bernard Arnault, jeden z najbogatszych ludzi w Europie, prezes działającego na rynku dóbr luksusowych francuskiego koncernu LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton.

Hotel, który w 1906 roku otworzył w Londynie Szwajcar Cesar Ritz, miał w 2018 roku 47 mln GBP obrotów i osiągnął 15 mln GBP zysku z działalności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane