Inwestorzy mają serce do kardiologii

AT
opublikowano: 02-04-2014, 00:00

Świadczenia kardiologiczne przyciągają inwestorów. Grupa lekarzy z Tarnowa rusza z budową placówki diagnostycznej.

Choć przedsiębiorcy działający w kardiologii wieszczą koniec tłustych lat dla sercowych biznesów, nie odstrasza to kolejnych inwestorów. Do nowego projektu przymierza się grupa lekarzy z Małopolski, która planuje wybudować w Tarnowie placówkę diagnostyczną, specjalizującą się w chorobach układu krążenia — Centrum Diagnostyki Kardiologicznej (CDK).

Zobacz więcej

Fot. iStock

— Jeszcze wiosną chcemy rozpocząć budowę centrum i zakończyć ją jesienią, choć oczywiście wszystko może się opóźnić — mówi Ewa Derlaga, jedna z założycielek CDK.

Nie podaje wartości inwestycji, tłumacząc, że jest na to za wcześnie — trwają prace projektowe i wszystko może się jeszcze zmienić. Według szacunków ekspertów, placówka może kosztować kilkadziesiąt milionów złotych. Oprócz świadczeń kardiologicznych w jej ofercie znajdą się także usługi z obszaru neurochirurgii, ginekologii, chirurgii oraz ortopedii, a nawet leczenia niepłodności.

Mimo że na razie CDK jest dziurą w ziemi, już wywołało burzę w regionie — obecnie działające szpitale obawiają się, że nowy rywal powalczy z nimi o kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ). Inwestycja jest szczególnie nie na rękę tarnowskiemuszpitalowi im. Szczeklika, który również chce wybudować placówkę kardiologiczną. Ewa Derlaga uspokaja, informując, że spółka nie planuje, przynajmniej na początku, starać się o kontrakt z NFZ.

— Liczymy na rozwój dodatkowych polis zdrowotnych i wejście nowych płatników. Wszędzie w Europie się one rozwinęły, tylko u nas jakoś rodzą się w bólach — uważa Ewa Derlaga. Tarnowska placówka nie jest jedyną, która planuje rozwinąć komercyjną odnogę kardiologii. Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca przymierzają się do budowy szpitala kardiologicznego, leczącego wyłącznie prywatnych pacjentów. Inwestycja pochłonie 40-50 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Inwestorzy mają serce do kardiologii