Inwestorzy na GPW wstrzymują się z decyzjami

(Artur Szymański)
17-07-2006, 12:30

Pierwsze godziny poniedziałkowej sesji na GPW przynoszą spadki cen akcji większości spółek, jednak przy bardzo małych obrotach. Inwestorzy nie pozbywają się akcji licząc za rychłą poprawę klimatu inwestycyjnego.

Pierwsze godziny poniedziałkowej sesji na GPW przynoszą spadki cen akcji większości spółek, jednak przy bardzo małych obrotach. Inwestorzy nie pozbywają się akcji licząc za rychłą poprawę klimatu inwestycyjnego.

Po godzinie 12 indeks największych spółek WIG20 traci około 1,3 proc. Wynika to bardziej z braku popytu na akcje niż siły podaży. Do południa handel walorami blue chipów sięgnął skromnej sumy 200 mln zł. Posiadacze akcji nie mają póki co powodów do niepokoju, piątkowy dołek WIG20 nie został pogłębiony.

Trudno oczekiwać że indeksy GPW będą rosły podczas gdy na czołowych giełdach świata obserwujemy spadki cen. Za główny tego powód wskazuje się niepokój związany z eskalacją konfliktu na Bliskim Wschodzie. Polskich inwestorów mało to co prawda dotyczy, niemniej jednak warszawski parkiet poddaje się ogólnoświatowemu ochłodzeniu giełdowej koniunktury.

Są to jednak zapewne tylko przejściowe trudności. Po niskiej wartości obrotów można wnioskować, że gracze liczą na szybkie ocieplenie klimatu inwestycyjnego i dlatego nie sprzedają akcji. Ponad połowę handlu zapewniają tylko dwie spółki – KGHM i PKN Orlen. Tylko w przypadku pierwszej z nich można mówić o większej podaży akcji. Generalnie sesja zapowiada się raczej na nudną. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Inwestorzy na GPW wstrzymują się z decyzjami