Inwestorzy nie boją się polskich wyborów

Mariusz Potaczała
opublikowano: 16-10-2007, 00:00

Deprecjacja USD oraz wzrost apetytu na ryzykowne aktywa wśród inwestorów zagranicznych doprowadziły w trakcie poniedziałkowej sesji do nowych rekordowych wzrostów notowań złotego. Kurs EUR/PLN znalazł się na najniższym od 5 lat poziomie 3,7050, podczas gdy USD/PLN testował 2,6050.

Polska waluta zyskała także po opublikowanych danych makroekonomicznych dotyczących wrześniowej inflacji. Zwiększają one prawdopodobieństwo dalszych podwyżek stóp procentowych, co powoduje wzrost zainteresowania aktywami denominowanymi w PLN. Ponadto kapitał zagraniczny przyciągają do Polski silne fundamenty naszej gospodarki. Inwestorzy ignorują zbliżające się wybory parlamentarne i kwestie związane z wyłonieniem rządu. W najbliższych dniach spodziewamy się testowania szczytów na EUR/USD, co powinno utrzymać złotego na mocnych poziomach.

Mariusz Potaczała

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu