Inwestorzy stawiają na rynkowy wynik wyborów

Marek Wołos
11-09-2007, 00:00

Słabnący dolar i umacniający się złoty to dwa najważniejsze wydarzenia poniedziałkowej sesji. Kurs EUR/USD znalazł się wczoraj blisko historycznych maksimów, osiągając 1,3815. Notowania USD/PLN zniżkowały do 2,74, a kurs EUR/PLN znalazł się poniżej 3,80.

Silniejszy złoty to także skutek rozwiązania Sejmu. Inwestorzy uważają, że wcześniejsze wybory są korzystne dla naszej waluty. Będzie tak, dopóki w sondażach wyborczych dużym poparciem cieszyć się będzie PO, a poparcie dla partii populistycznych będzie niskie. Z drugiej strony wsparciem dla złotego jest niechęć inwestorów do dolara. Po piątkowym raporcie z rynku pracy inwestorzy obawiają się, że stopy procentowe w USA spadną nawet o 0,75 pkt proc. Dlatego dolar od dwóch sesji traci na wartości. Mimo to sytuacja na rynku złotego jest niepewna. Mocne spadki na giełdach i wyprzedaż walut naszego regionu stanowią zagrożenie.

Marek Wołos

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy stawiają na rynkowy wynik wyborów