Inwestorzy w Europie znów mieli słabe nerwy

MD
26-10-2009, 18:34

Na zamknięciu paneuropejski DJ Stoxx 600 tracił 1,25 proc. W Londynie główny indeks spadł o prawie 1 proc. W Paryżu i  Frankfurcie rynki poszły w dół o 1,7 proc.

Indeksy europejskich rynków akcji lekko rosły przez większą część sesji. Szczęśliwy finał sesji jednak nie nastąpił i jak to się zdarzało w niedalekiej przeszłości, powodem były doniesienia o nagłym pogorszeniu nastrojów na Wall Street. Wartość paneuropejskiego DJ Stoxx 600 spadła trzecią sesję z rzędu i po raz czwarty z pięciu ostatnich sesji. Trzy kolejne spadki indeksu zdarzyły się ostatnio na początku września. Poniedziałkowy spadek oznacza iż DJ Stoxx 600 znalazł się o 3 proc. poniżej tegorocznego szczytu, ustanowionego 19 października. Wciąż jest o 22 proc. powyżej wartości z początku roku i o 53 proc. powyżej tegorocznego minimum.

Spadła wartość wszystkich 18 indeksów branżowych. Najwięcej, 4 proc. tracił wskaźnik spółek ubezpieczeniowych. Dwucyfrowy spadek kursu notował ING. Holenderska grupa finansowa zapowiedziała podział i emisję akcji. Taniały spółki naftowe, m.in. Total i Royal Dutch Shell. Powodem był wyraźny spadek notowań ropy po tym, jak kurs baryłki nie zdołał przebić się w poniedziałek przez poziom 81,50 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Inwestorzy w Europie znów mieli słabe nerwy