Inwestorzy wrócili

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 31-01-2003, 00:00

Po kilkudniowej przecenie notowania miedzi ruszyły do odrabiania strat. Wczoraj ceny tego metalu przekroczyły poziom 1700 USD za tonę. Za miedź w kontraktach trzymiesięcznych płacono 1702,5 USD za tonę, wobec 1684 USD dzień wcześniej.

Nagły wzrost zainteresowania miedzią należy tłumaczyć powrotem części inwestorów na amerykański rynek akcji, co zachęciło do kupowania towarów. Zdaniem wielu specjalistów, należy to traktować jako niemrawe ożywienie, które może nabrać zdecydowanego tempa z chwilą rozwiązania niepewnej sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Tendencję do stabilizacji wykazuje rynek paliw, który czeka na więcej informacji o możliwym zakończeniu strajku w Wenezueli i konfliktu w Iraku. W czwartek ceny ropy prawie nie zmieniły się. W Londynie baryłka ropy w dostawach na marzec staniała o 8 centów, do 30,94 USD. Cena ropy w marcowych transakcjach elektronicznych na nowojorskiej giełdzie stopniała o 5 centów, do 33,58 USD za baryłkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy