Inwestorzy wzięli się do odrabiania strat

Po wczorajszym odbiciu w segmencie blue chipów dzisiejsza sesja należała do małych i średnich spółek.

W czwartek mWIG40, sWIG80 i WIG Plus zyskały od pół proc. do 0,9 proc., podczas gdy WIG20 zakończył handel na 0,6 proc. minusie. Mimo sporych strat w czasie handlu nad kreskę wyszły jednak notowania KGHM (+0,3 proc.). Rekomendację dla spółki, z „neutralnie” do „przeważaj”, podniósł bank JP Morgan. Cena docelowa to 172 zł, co daje 9 proc. potencjał zwyżek. Analitycy ankietowani przez PAP spodziewają się, że spółka wypłaci w tym roku 13,72 zł dywidendy na akcję. 1,6 proc. zyskało Asseco Poland. Spółka zdobyła kontrakt od ARiMR. Jego wartość to 17,8 mln zł. Z 10 – letnich minimów odbiły się notowania TPSA, których 4,2 proc. zwyżka była największa wśród wszystkich spółek z WIG20.

8 proc. zyskało PBG. Spółka zapewnia, że do końca kwietnia uzgodni z wierzycielami treść propozycji układowych. O 4 proc. skoczyły notowania Cyfrowego Polsatu. Analitycy ankietowani przez PAP pozytywnie ocenili przejęcie spółki Polskie Media. Według nich transakcja ma uzasadnienie biznesowe, a cena, sięgająca 99 mln zł., jest niewygórowana. W pobliżu maksimów sprzed dwóch tygodnia utrzymują się notowania PHN (0,0 proc.). Niedawny debiutant zebrał neutralne zalecenia od analityków UBS oraz JP Morgan. Cena docelowa w obydwu przypadkach wynosi 27 zł.

0,1 proc. stracił subindeks sektora bankowego. Jak podał Narodowy Bank Polski, zysk netto sektora bankowego w styczniu i lutym wyniósł 2,82 mld zł, co oznacza spadek o 1,7 proc. rdr. Z czteromiesięcznych minimów odbił się kurs Getin Noble (+1,7 proc.). Wycenę banku, z 1,7 zł do 1,55 zł, obniżyło Espirito Santo. Analitycy banku nadal rekomendują "sprzedaj". Na 12-miesięcznych minimach utrzymały się notowania BGŻ (0,0 proc.). Bank podpisał umowy na emisje obligacji i certyfikatów, z których chce pozyskać nawet 3,5 mld zł w celu sfinansowania bieżącej działalności kredytowej. Jak oblicza PAP, współczynnik wypłacalności banku wzrósł na koniec 2012 r. do 11,8 proc.

0,2 proc. stracił Fasing. Spółka dokupiła resztę udziałów w swojej chińskiej spółce zależnej. Zapłaci 8,6 mln zł. O 2 proc. przeceniono PEP. Spółka przeniesie osiągnięty w ubiegłym roku zysk na kapitał rezerwowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane