Inwestorzy zatroszczą się o emerytów

  • Alina Treptow
opublikowano: 11-02-2015, 00:00

Spółka Medi-System chce wybudować osiedle dla seniorów za 10 mln zł.

Rynek domów starości wchodzi w okres rozkwitu, o czym świadczy niegasnące zainteresowanie inwestorów. Do kolejnych inwestycji przymierza się spółka Medi- -System, w którą kilka lat temu uwierzył fundusz Highlander Partners.

— W podwarszawskim Majdanie chcemy wybudować osiedle domków dla seniorów. Koszt szacujemy na 10 mln zł. Z inwestycją chcemy ruszyć jeszcze w tym roku — zapowiada Marcin Zawadzki, akcjonariusz Medi-Systemu.

Domy będą wyposażone w system awaryjny — osoba starsza w razie potrzeby będzie mogławezwać pomoc. Opiekunki i personel medyczny będą niedaleko, bo osiedle powstanie obok placówki rehabilitacyjno-opiekuńczej Medi-Systemu, otwartej w kwietniu 2014 r. Nie każdego będzie stać na kosztowne rozwiązanie proponowane przez Medi-System. Marcin Zawadzki zastrzega jednak, że na szczegóły finansowe jest jeszcze za wcześnie. Spółka może pochwalić się sporym doświadczeniem w opiece długoterminowej. Obecnie zarządza siedmioma placówkami z 650 łóżkami. Chętni na kolejne powinni się znaleźć — najnowsza placówka w Majdanie jest już zapełniona niemalże w 100 proc.

— Mamy połowę pacjentów komercyjnych, połowę publicznych [ich pobyt finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia — red.] — informuje Marcin Zawadzki.

Liczba łóżek oferowanych przez placówki grupy może się jeszcze zwiększyć, bo Medi- -System jest aktywny na rynku fuzji i przejęć.

— Interesują nas placówki, które już dzisiaj mają zapełnione łóżka. Prowadzimy rozmowy w sprawie przejęcia dwóch — ze 150 i 90 miejscami. Jedna działa na Śląsku, druga na terenie Polski centralnej. Liczymy, że do transakcji dojdzie jeszcze w tym roku — mówi Marcin Zawadzki. W zeszłym roku przychody spółki wyniosły ok. 40 mln zł. Ich wzrost w tym roku jest uzależniony od otwarć nowych placówek. Firma musi liczyć się z dużą konkurencją. Inwestorów zainteresowanych opieką długoterminową wciąż przybywa. Budowę miasteczek dla seniorów zapowiadała m.in. kanadyjska firma Origin. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu