Czytasz dzięki

Inwestuj w akcje, pomyśl o surowcach

opublikowano: 06-07-2017, 22:00

Drugie półrocze dla rynku akcji nie zaczęło się mocnym akcentem, ale nie zachwiało to wiarą analityków i zarządzających, którzy jak jeden mąż prognozują giełdowe zyski, choć czasem różnią się w ocenie potencjału poszczególnych sektorów i obszarów geograficznych.

 Przeważają pozytywne opinie o rodzimych i małych średnich spółkach, które powinny rosnąć dzięki rozpędzonej gospodarce — nie tylko polskiej, ale także europejskiej. Po zwyżkach w pierwszym półroczu raczej nie ma co sobie ostrzyć apetytu na powtórkę hossy blue chipów. W rekomendowanych portfelach nie brakuje obligacji, zwłaszcza emitowanych przez przedsiębiorstwa. Swoich zwolenników ma także przeceniony dolar, którego umocnienie mogłoby zaszkodzić rynkom wschodzącym, zwłaszcza uzależnionym od surowców. To właśnie ta grupa aktywów, w szczególności ropa naftowa, to zdaniem kilku ekspertów dobra okazja inwestycyjna na drugie półrocze. „Przy obecnej cenie warto podjąć rękawicę” — uważa Andrzej Domański z Eques TFI, a wtóruje mu Daniel Kostecki, który nie wyobraża sobie wzrostu gospodarczego na świecie bez drożejącej ropy. Jarosław Lis z BPH TFI radzi nawet całkowicie zrealizować zyski na rynku akcji i postawić na surowce, dla których zarezerwował aż 30 proc. polecanego portfela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Dąbrowska, Kamil Kosiński

Polecane