Inwestycje na Podkarpaciu

MAG
opublikowano: 20-01-2019, 22:00

FA Krosno, dostawca Opla, For-Drew i Goma wydadzą 15,5 mln zł w strefach z Mielca i Tarnobrzega.

Trzy firmy dostały decyzje o wsparciu w zarządzanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu specjalnych strefach ekonomicznych — mieleckiej i tarnobrzeskiej. Największy projekt planuje w mieleckiej strefie FA Krosno, firma działająca od 2006 r., producent m.in. sprężyn gazowych, sprzęgieł i komponentów stalowych wykorzystywanych w motoryzacji i usługach montażu modułów paliwowo-powietrznych do silników Opla. Firma chce kupić maszyny i wyposażenie laboratorium. Wyda 10,5 mln zł i zwiększy zatrudnienie, które wynosi 166 osób, o 10 pracowników. Drugi inwestor to For-Drew z Lubaczowa, producent wyrobów z branży drzewnej, m.in. tarcicy i drewnianych elementów konstrukcyjnych. Firma zamierza wydać 2 mln zł i do 11 pracowników dodać trzech. W tarnobrzeskiej strefie natomiast zainwestuje Goma Agencja Reklamy, firma ze Stalowej Woli, która chce zwiększyć produkcję opakowań tekturowych. Wyda 3 mln zł i zwiększy zatrudnienie z 15 do 17 osób.

W 2018 r. mielecka strefa wydała 40 zezwoleń i decyzji, w których firmy obiecały 1,2 mld zł nakładów i 683 miejsca pracy, a tarnobrzeska przyciągnęła 35 firm, które zadeklarowały 858,3 mln zł inwestycji i 1162 etaty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy