Inwestycje Polskie sfinansują biurowiec

EG
opublikowano: 27-06-2014, 14:52

W dwa lata na miejscu dawnego kina Bałtyk w Poznaniu powstanie biurowiec o 15 tys. mkw. powierzchni najmu.

Budowa wraz z rewitalizacją terenu i zagospodarowaniem ogólnodostępnej przestrzeni publicznej zostaną sfinansowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Jest to pierwszy wspólny projekt w ramach programu Inwestycje Polskie z udziałem Inicjatywy JESSICA wdrażanej ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Umowy finansowania podpisano dziś w Poznaniu, w obecności Marka Woźniaka, marszałka województwa oraz Ryszarda Grobelnego, prezydenta Poznania – przez Piotra Laseckiego, wiceprezesa BGK i Michała Włodarczyka, prokurenta spółki Sophia, która jest inwestorem. Należy po połowie do holenderskiej spółki Garvest Real Estate i pośrednio – do Adama Jarosława Brukwickiego. W organach spółki zasiadają jednak Piotr Voelkel junior i Piotr Voelkel senior – twórca grupy firm Vox, zajmującej się m.in. meblami.

Poznańska inwestycja, której wartość netto jest szacowana na blisko 147 mln zł, finansowana jest przez BGK w formie pożyczki JESSICA (37 mln zł), kredytu komercyjnego BGK w ramach Programu Inwestycje Polskie (65,8 mln zł) i kredytu odnawialnego obrotowego VAT (8,4 mln zł).

Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę centrum biurowo-handlowo-usługowego oraz zagospodarowanie placu przy Rondzie Kaponiera oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Concordia Design. Budowa Bałtyku rozpocznie się w październiku 2014 r. Powołana do realizacji inwestycji spółka Sophia uzyskała już pozwolenie na budowę. Projekt biurowca przygotowany został przez holenderskich architektów z prestiżowej pracowni MVRDV.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Inwestycje Polskie sfinansują biurowiec