Inwestycyjne ożywienie na Mazurach

AZA
opublikowano: 19-04-2011, 00:00

W najbliższych dwóch latach Mazury zamienią się w wielki plac budowy.

W najbliższych dwóch latach Mazury zamienią się w wielki plac budowy.

Z najnowszego raportu firmy Cushman Wakefield wynika, że na Warmii i Mazurach znajduje się obecnie 67 hoteli, w których jest 9040 miejsc noclegowych w 4280 pokojach. Dominują obiekty dwu-i trzygwiazdkowe. W najbliższym czasie przybędzie hoteli o najwyższym standardzie.

Zdaniem autorów raportu obecnie nadeszła pora na wyższą półkę. W rezultacie w najbliższych dwóch latach w regionie pojawią się cztero- i pięciogwiazdkowe obiekty. W Tałtach stanie pięciogwiazdkowy Sheraton za około 250 mln zł. Wybuduje go Europejski Fundusz Hipoteczny. Jego oddanie planowane jest na połowę 2014 r. Prace budowlane ruszą najprawdopodobniej jesienią 2011 r. To nie koniec. W Iławie ma powstać pięciogwiazdkowy hotel Grand Toffi, a w Mikołajkach czterogwiazdkowy hotel Inpro. Zdaniem ekspertów łączna wartość wszystkich inwestycji wyniesie około 700 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy