Ipopema też tnie rekomendację dla Bogdanki

opublikowano: 25-02-2020, 15:33

Wczoraj analityk Erste obniżył z "kupuj" do "sprzedaj" rekomendację dla LW Bogdanka, dziś to samo zrobił ekspert Ipopemy.

Cena docelowa została obniżona z 46,19 do 19,05 zł.

Kopalnia Bogdanka
Zobacz więcej

Kopalnia Bogdanka fot. Jacek Szydłowski_FORUM

"Prezes  Artur Wasil powiedział, że obecna sytuacja rynkowa jest stymulowana przez niższe zużycie prądu spowodowane wysokimi temperaturami tej zimy oraz zwiększoną produkcją energii odnawialnej. Czynniki te spowodowały zmniejszenie wydobycia oraz wzrost ceny węgla. Firma powzięła tę decyzję wraz ze swoimi głównymi klientami, „którzy nie są w stanie pobrać takiej ilości węgla, jaką zwykle wydobywamy”. Prezes firmy zapewnił, że cięcie nie spowoduje zagrożenia na wynik rocznego wydobycia węgla. Z naszych prognoz wynika, że to cięcie oznacza jedynie 56 tys. ton produkcji, które mogą być z łatwością dostarczone w następnych miesiącach; jednakże nie widzimy żadnych przyczyn do tego, aby sytuacja zmieniła się po lutym. Przeciwnie, sądzimy, że sytuacja się pogorszy, gdyż jest małe prawdopodobieństwo na to, aby zaprzestano importu, podczas gdy Polska, ceną węgla, zwiększa inwestycje w energię odnawialną"  - napisał w uzasadnieniu rekomendacji Robert Maj.

Raport dostępny jest na stronie brokera.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu