Irak wystrzelił pociski na Kuwejt i wojska USA

opublikowano: 01-04-2003, 13:37

System obrony przeciwrakietowej Patriot zestrzelił we wtorek rano iracki pocisk rakietowy lecący w kierunku Kuwejtu – podała kuwejcka telewizja. Równocześnie Associated Press poinformowała o kilku pociskach wystrzelonych z Bagdadu w kierunku wojsk USA.

- Nasze radary wykryły pocisk rakietowy odpalony przez Irak. Został on zestrzelony nad południowym Irakiem, zanim wszedł w naszą przestrzeń powietrzną - powiedział w kuwejckiej telewizji przedstawiciel armii.

Centralne Dowództwo amerykańskiej armii poinformowało, że Irak wystrzelił we wtorek kilka pocisków rakietowych w kierunku wojsk alianckich, stacjonujących w okolicach Nadżafu.

- Dziś rano mieliśmy doniesienia o pociskach ziemia-ziemia wystrzeliwanych z południowych dzielnic Bagdadu w kierunku Nadżafu. Wszystkie zostały przechwycone przez systemy obrony Patriot i nie wyrządziły żadnych strat - powiedział kapitan Frank Thorp.

Nadżaf położony jest 160 kilometrów na południe od Bagdadu. Od kilku dni wokół miasta trwają ostre starcia aliantów z irackimi oddziałami.

DA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Irak wystrzelił pociski na Kuwejt i wojska USA