Czytasz dzięki

Irak zobowiązuje się do pogłębienia cięć w wydobyciu ropy

ARŻ
opublikowano: 07-08-2020, 12:29

Irak poinformował w piątek, że zmniejszy produkcję ropy o kolejne 400 tys. baryłek dziennie zarówno w sierpniu, jak i we wrześniu. Ma to zrekompensować nadprodukcję w ostatnich trzech miesięcy, pisze Reuters.

Iracki minister ds. ropy, Ihsan Abdul Jabbar, powiedział we wspólnym oświadczeniu ze swoim saudyjskim odpowiednikiem, księciem Abdulazizem bin Salmanem, że redukcja wydobycia w Iraku była dodatkiem do wcześniejszego zmniejszenia o 850 tys. baryłek dziennie uzgodnionego z OPEC+.

ropa, cysterny
Zobacz więcej

ropa, cysterny fot. Bloomberg

Całkowita redukcja produkcji w Iraku w sierpniu i wrześniu wyniesie 1,25 mln baryłek dziennie. Liczba może ulec korekcie w górę lub w dół w zależności od wyników rynkowych badań.

OPEC, Rosja i inni producenci w maju zgodzili się na cięcia o 9,7 mln baryłek dziennie, czyli 10 proc. światowej produkcji. Miało to pomóc w zahamowaniu spadków cen ropy wywołanych przez pandemię koronawirusa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane