Iran 'mięknie' w sprawie zamrożenia produkcji ropy

Iran zasugerował, że może wkrótce odejść od wyrażanego do tej pory sprzeciwu wobec zamrożenia poziomów produkcji ropy. Wydobycie surowca w tym kraju zbliża się bowiem do poziomu sprzed nałożenia sankcji ekonomiczno-politycznych, donosi Bloomberg.

Produkcja ropy wzrosła już do 3,5 mln baryłek dziennie i znacząco zbliżyła się do przyjętego celu na poziomie 4 mln baryłek – poinformował Mohsen Ghamsari, dyrektor do spraw międzynarodowych w National Iranian Oil. Dodał, że zakładany limit może być osiągnięty w ciągu dwóch, trzech miesięcy. 

Ropa naftowa
Zobacz więcej

Ropa naftowa

Bloomberg

Decyzja o ewentualnym zamrożeniu wydobycia, będzie uzależniona od stanowiska polityków –stwierdził Ghamsari, nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi ministra ropy Namadara Zanganeha. 

Na koniec września zaplanowana jest konferencja członków organizacji OPEC w Algierze podczas której prowadzone mają być rozmowy z producentami spoza grupy w tym z Rosją odnośnie poziomów wydobywczych. W miniony poniedziałek Arabia Saudyjska i Rosja zobowiązały się do współpracy w celu ustabilizowania globalnego rynku, nie deklarując jednak żadnych konkretnych działań i środków w celu wzmocnienia notowań ropy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Iran 'mięknie' w sprawie zamrożenia produkcji ropy