Iran za ropą po ok. 60 USD

opublikowano: 11-04-2018, 10:41
aktualizacja: 11-04-2018, 10:45

Bijan Zangeneh, irański minister ds. ropy powiedział, że 60 USD za baryłkę to dobra cena obecnie, kiedy rynek chce uniknąć nadmiernej zmienności, pisze Reuters.

- Wierzę, że w tej sytuacji około 60 USD za baryłkę to dobra cena – powiedział Zangeneh. – Myślę, że powinniśmy patrzeć na rynek nie w krótkiej perspektywie, ale długoterminowo, średni termin jest dla nas ważny. Dla producentów i konsumentów jest ważne, aby nie było zmienności na rynku – dodał.

Zobacz więcej

Ropa naftowa

Bloomberg

Irański minister potwierdził, że 70 USD za baryłkę ropy Brent to zbyt wysoka cena.

We wtorek Reuters informował, że Arabia Saudyjska chciałaby, by ceny ropy zbliżyły się do poziomu 80 USD za baryłkę. Ułatwiłoby to jej finansowanie rządowego programu politycznego i wsparłoby wycenę państwowego giganta energetycznego Aramco przed IPO.

Ropa WTI z majowych kontraktów tanieje obecnie o 0,35 proc. do 65,28 USD. Ropa Brent z czerwcowych kontraktów tanieje o 0,5 proc. do 70,67 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Iran za ropą po ok. 60 USD