Iran zamknął oddział Oriflame w Teheranie

PAP
opublikowano: 23-08-2010, 18:43

Irańskie władze zatrzymały pięciu pracowników Oriflame oraz zamknęły teherański oddział tej szwedzkiej firmy, zajmującej się bezpośrednią sprzedażą kosmetyków i zatrudniającej do tego kobiety - poinformowała w poniedziałek firma w komunikacie.

Jak wynika z oświadczenia, "władze uniemożliwiły działanie Oriflame w Teheranie i zatrzymały trzech członków personelu oraz dwie konsultantki, nie podając powodów aresztowania".

Według irańskich mediów działania te mają związek z podejrzeniem o oszustwo.

Dyrektor finansowy Oriflame Gabriel Bennet zaprzeczył tym informacjom. Powiedział, że jego zdaniem irańskim władzom nie podoba się model biznesowy firmy, który umożliwia kobietom pracę w charakterze konsultantek, zajmujących się sprzedażą bezpośrednią.

Bennet poinformował, że firma współpracuje z ambasadą, "by zrozumieć, co się dzieje, i uwolnić" pracowników, wśród których jest Szwed oraz inny zagraniczny obywatel.

W zeszłym tygodniu irańskie władze ogłosiły, że Oriflame działa nielegalnie i zablokowały stronę internetową firmy.

Dziennik "Kajchan" oskarżył Oriflame o wspieranie opozycji i poinformował, że wkrótce opublikuje dowody.

Ok. 40 tys. kobiet sprzedaje kosmetyki Oriflame w Iranie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Iran zamknął oddział Oriflame w Teheranie