Irlandzki eTel wchodzi do Polski

Mariusz Zielke
opublikowano: 08-11-2000, 00:00

Irlandzki eTel wchodzi do Polski

Irlandzka firma eTel wystartuje w Polsce z usługami w zakresie transmisji głosu, danych i dostępu do Internetu, które zostaną skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Firma chce także zaoferować na zasadach outsourcingu obsługę billingową operatorom telekomunikacyjnym — także w zakresie rozliczeń międzyoperatorskich.

Spółka jest częścią eTel Group, firmy telekomunikacyjnej zarządzającej projektami w Czechach, na Węgrzech. W ciągu kilku tygodni ma się rozstrzygnąć sprawa dalszego jej finansowania. Do tej pory eTel był finansowany przez czterech inwestorów prywatnych, którzy za 4 mln USD (18 mln zł) objęli 13 proc. akcji, co wyceniało całe przedsięwzięcie na 30 mln USD (135 mln zł).

eTel założył Sean Melly, twórca i były prezes TCL Telecom, która została sprzedana MCI WorldCom za 21,6 mln EUR (85 mln zł). MZL

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Irlandzki eTel wchodzi do Polski